15 Ocak 2011 Cumartesi

izmir çetesi dizisi

‘İZMiR ÇETESi’ KADİR İNANIR’A ÇALIŞACAK!

Dizi projesine “Evet” diyen Kadir İnanır, ‘tamamen duygusal’ pürüz hallolursa, kamera karşısına geçecek

Kadir İnanır, hayli zamandır dizi çekmiyordu. Dizi süreleri kısalmadan, televizyon kanalı projenin arkasında durmayı garanti etmeden ve karşısına çok iyi bir proje çıkmadan ‘iyi dizi’ çekmeyeceğini söyleyen Kadir İnanır, uzunca bir süre sonra ilk defa bir projeye “Evet” dedi.
İstediği şartlar mı yerine geldi, yoksa dizinin senaryosu mu çok cazip geldi, bilmiyorum.
Ama bildiğim bir şey var ki, taraflar arasındaki, küçük, ama ‘tamamen duygusal’ pürüz hallolursa, bu ay içinde İnanır, yeni dizi için kamera karşısına geçecek.
Pastel Film’in Star TV için çekeceği ‘İzmir Çetesi’ adlı dizinin senaryosunu Ali Can Yaraş yazacak, yönetmenliğini ise Murat Şeker yapacak.
Dizide, Kadir İnanır’la birlikte kamera karşısına geçecek isimler arasında ‘Kurtlar Vadisi Pusu’ dizisindeki ‘Muro’ rolüyle yıldızı parlayan Mustafa Üstündağ da var.
Kadir İnanır ve Mustafa Üstündağ’ın yanı sıra Kenan Ece, Erkan Sever, Selin Şekerci gibi isimlerin de rol alacağı dizi İzmir’de çekilecek.
Çünkü ‘İzmir Çetesi’ adından da anlaşılacağı gibi bir İzmir hikayesi.

‘Muro’ bu kez dolandırıcı
Yedi göbekten İzmir’li olan ‘Cemal’, top koşturduğu Altay’dan tam da Fenerbahçe’ye transfer olacağı dönemde ciddi bir sakatlık geçirince futbolu bırakır.
Doğup büyüdüğü mahallede anahtarcılık yapan, eşi ölünce kızıyla hayata tutunmaya çalışan, haksızlığa, adaletsizliğe karşı, düzene kızgın, her kuruma şikayet dilekçesi yağdıran, bu yüzden de mahallelinin “Kurtar bizi Cemal” diye takıldığı adamın yolu günün birinde, biri Göztepeli, diğeri Karşıyakalı olan iki fanatik futbol taraftarının yönettiği ‘İzmir çetesi’yle kesişir. Çünkü, ‘Cemal’ kızının geleceği için biriktirdiği parayı ‘İzmir çetesi’ne kaptırır.
‘Cemal’, çeteyi yakalatıp, içeri attırır, ama giden parasını geri almanın tek bir yolu vardır, o da ‘İzmir çetesi’nin hazırladığı yeni dolandırıcılık planının bir parçası olmak.
‘Cemal’ parasını kurtarma adına Mustafa Üstündağ ile Kenan Ece’nin elebaşı olduğu ‘İzmir çetesi’nin başına geçer.

‘SELAHATTİN DEMİRTAŞ, 2’NCİ SALON SİZİ BEKLİYOR’
Bugün vizyona girecek Sinan Çetin’in 2008 yapımı ‘Kağıt’ filmiyle ilgili görüşlerimi daha önce yazmıştım.
Önceki akşam Maçka G Mall’da ‘Kağıt’ın özel gösterimi vardı.
Geçen hafta Plato Film’de ‘Kağıt’ın DVD’sini izlemiş olmama rağmen Sinan Çetin, “Mutlaka bekliyorum” mesajı atınca, film sinemada izlenir deyip, gittim. Sinan Çetin’in yazıp yönettiği ‘Kağıt’ filmi gibi, davetli profili de ilginçti. Leyla Alaton, Erol Aksoy, Rana Erkan gibi sosyeteden ünlüler de vardı davetliler arasında Akif Beki, Ergun Babahan, Taha Akyol, Güneri Cıvaoğlu, Oral?Çalışlar ve Eyüp Can gibi gazeteciler, Nil Karaibrahimgil’den Sırrı Süreyya Önder gibi şov dünyasından ünlüler ve BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP’li milletvekilleri de.
Film başlamadan önce bir anons yapıldı. Anonsu yapanı göremedim, ama galiba Sebahattin Çetin’di.
Çünkü sesi ona benziyordu.
Sinan Çetin adına herkese “Hoş geldiniz” diyen anonsu yapanın ikinci cümlesi şuydu:
“Sayın Selahattin Demirtaş. Biliyoruz, sizin aceleniz var. Kapısı açılan 2’nci salonda yeriniz hazır, salona geçebilirsiniz.” Onca insan arasından sadece BDP liderinin anons edilmesi bana ilginç geldi. Bir görevli Demirtaş’ın yanına gidip, aynı daveti yapabilirdi, onun yerine böyle bir yol seçilmiş olmasının özel bir anlamı olmalı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder